الیاف طبیعی ، در بین انواع مختلف الیافی که برای تولید پارچه استفاده می شود، یکی از بهترین و مرغوب ترین انواع الیاف محسوب می شود. الیاف طبیعی خود دارای انواع مختلفی می باشد که از آن جمله می توان به الیاف گیاهی و الیاف حیوانی اشاره نمود. الیاف گیاهی سرمنشاء آن ها گیاهان هستند و الیاف حیوانی که این الیاف می توانند از پشم و موی حیوانات تهیه شوند در حقیقت همان حیوانات هستند. به این گونه الیااف که از طبیعت سرچشمه می گیرند، الیاف طبیعی نامیده می شوند.در بین الیاف طبیعی ، الیافی وجود دارند که از مواد معدنی تهیه می شوند و به آن ها الیاف فلزی یا الیاف معدنی گفته می شود. از این نوع الیاف بیشتر در تهیه لباس های نسوز استفاده می گردد.

در تهیه ی الیاف گیاهی و یا الیاف حیوانی از موی حیوانات یا رشته های گیاهی برای تولید نخ استفاده می شود و سپس این نخ ها به هم بافته می شوند و پارچه را به وجود می آورند.

الیاف گیاهی ، در زندگی انسان نقش بسیار مهمی دارد. این الیاف از دیرباز به دست انسان ها تهیه و استفاده می شده است. الیاف گیاهی حساسیت زا نیستند و تمام انسان ها با هر نوع پوستی می توانند از آن استفاده کنند. این در حالی است که استفاده از الیاف مصنوعی می تواند، برای برخی از افرادی که دارای پوست حساس باشد مشکل زا باشد.

گاهی اوقات از الیاف طبیعی برای درمان های پزشکی نیز استفاده می شود. مثلا افرادی که دچار پوست پوست شدن بدن خود هستند، می توانند از دستکش های لایه بردار گیاهی برای درمان این مشکل استفاده کنند. این لیف ها به دلیل خاصیت طبیعی که دارند می توانند پوستی نرم و لطیف را برای شما به وجود آورند.

یکی از بهترین انواع الیاف طبیعی و الیاف گیاهی، پنبه است که در تولید بیشتر پارچه ها به کار می رود. نخ پنبه رطوبت را به راحتی به خود جذب می کند و دوام بسیار خوبی برای تولید انواع لباس دارد.

پوشاک دوخته شده از الیاف طبیعی با توجه به حفاظت از محیط زیست، احساس راحتی و آرامش را برای فرد به همراه دارد. همچنین البسه دوخته شده از مواد طبیعی مانند پنبه و پشم از نظر وزن بسیار سبک هسنتد. چروک‌پذیری البسه ساخته شده از مواد طبیعی از مواردی است که مصرف کنندگان عموماً از آن گله‌مند میباشند؛ ولی با توجه به ویژگی‌های این مواد در برابر دمای بدن و همچنین اثز آن‌ها در حفظ بهداشت فردی، استفاده از این پوشاک را توصیه میکنیم.

الیاف طبیعی

 

مانتو فرم شیک, نخ پنبه

Related Posts

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
keyboard_arrow_up