طراحی پارچه ، در دنیا از اهیمت ویژه ای برخوردار است. امروزه حتی طراحی پارچه یکی از رشتته های بسیار مهم دانشگاهی محسوب می شود. پارچه ها در دنیا تنوع بسیاری دارند و هر کدام از آن ها برای مصارف خاصی، استفاده می شود. بنابراین بی شک طراحی پارچه به نوع استفاده از پارچه بستگی دارد. به همین دلیل است که رشته ی طراحی پارچه، انواع مختلفی دارد. مانند: چاپ‌ پارچه ، طراحی‌ بافت‌ پارچه‌ ، طراحی پارچه و…طراحان زیادی برای طراحی پارچه، در دنیا وجود دارند، که هر کدام سلیقه ی خاص خود را در طراحی پارچه به کار میبرند. زیرا درصد زیادی از کار طراحی، به سلیقه ی فردی شخص بستگی دارد.

البته طراحی پارچه علاوه بر سلیقه ی فردی، به جنس پارچه هم بستگی دارد و اینکه پارچه، برای چه اموری می خواهد استفاده شود. بنابراین فردی که تصمیم دارد پارچه ای را طراحی کند، باید موارد زیادی را در نظر بگیرد و اطلاعات زیادی درباره ی طراحی پارچه داشته باشد.

اطلاع از رنگ ها هم در طراحی برای پارچه بسیار با اهمیت است. اینکه چه رنگ هایی مکمل هم هستند و طراحی را زیباتر می کنند و نیز چه رنگ هایی برای چه پارچه هایی مناسب است، از درجه ی اهمیت بالایی برخوردار است. حتی طراحان پارچه باید درباره الیاف پارچه هم اطلاعات زیادی داشته باشند.

یکی دیگر از اطلاعات مهمی که یک طراح پارچه باید داشته باشد، مد و استقبال مردم است. طراحی باید مطابق مد روز انجام شود، تا استقبال کنندگان زیادی داشته باشد. البته طراحان باید به رقابت در بازار فروش هم دقت نمایند تا بتوانند، در این عرصه حرفی برای گفتن داشته باشند. در این جا لازم به ذکر است، افرادی که تنها با سلیقه ی شخصی خود طراحی می کنند، کمتر از افرادی که به بازار فروش توجه دارند موفقیت کسب می کنند.

سفارش یونیفرم معمولا به تولیدی ها و سری دوزی ها داده می شود. اما چه نوع پارچه ای با چه رنگی بیشتر مناسب دوخت البسه پرسنلی است؟؟
مشخص است که پارچه یونیفرم مناسب با محیط معدن با پارچه لباس کار یک ارگان دولتی باید تفاوت هایی داشته باشد.

رنگ یونیفرم بسیار حائز اهمیت است که باید با توجه به موارد ذکر شده، رنگ لوگو و برند مجموعه، سرد یا گرم بودن محیط و حتی جنسیت و رده های شغلی انتخاب شود.

 

طراحی پارچه

 

 

 

 

مانتو فرم شیک, نکاتی درمورد طراحی پارچه

Related Posts

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
keyboard_arrow_up