طرح لباس ، همیشه متناسب با مکانی که از آن استفاده می شود طراحی می گردد. در دنیا انواع گوناگونی از لباس ها وجود دارد، که هر کدام مدل مخصوص خود را دارند و در جای مخصوص خود استفاده می شود. انواع لباس ، می تواند لباس مجلسی ، لباس فرم و اداری ، لباس عروس ، لباس بچگانه ، لباس محلی ، لباس زنانه ، لباس مردانه و … باشد. یکی از دلایلی که می تواند طرح لباس را جذاب کند، طراح آن است. همیشه برای طراحی لباس های خاص، مانند لباس فرم و اداری باید از یک طراح ماهر استفاده شود.یکی از لباس هایی که طرح آن می تواند بسیار با اهمیت باشد، طرح لباس فرم و اداری است. طرح لباس فرم باید به گونه ای باشد، که در جذب مشتری نیز کمک نماید. همچنین طرح لباس اداری باید متناسب با شغل و حرفه ی کارکنان، انتخاب شود و در معرفی شغل آن ها کمک نماید.

همینطور لباس هایی که در مجالس از آن ها استفاده می شود دارای مدل های خاص می باشد و برای دوخت آن ها، از پارچه های مخصوص لباس شب که جنس آن ها بسیار لطیف و یا براق هستند، استفاده می گردد. زیرا این لباس ها باید طوری باشند که در شب و زیر نورهای فراوان به زیبایی خود را نشان دهند. حتی برای آقایان نیز پارچه لباس هایی که برای لباس فرم استفاده می شود، با پارچه ی لباس هایی که برای مهمانی ها و مجالس استفاده می شود، متفاوت است.

طرح لباس ها بسته به فصول مختلف سال نیز با یکدیگر فرق دارند. در فصل تابستان از پارچه و طرح های مخصوص تابستان و در فصل زمستان و پاییز نیز از طرح ها و پارچه های مخصوص همان فصل استفاده می گردد.

البته طرح لباس همیشه با شهر و روستایی که مردم در آن زندگی می کنند، متناسب است و هر شهر یا کشور لباس خاص خود را دارد، که این طرح نشان دهنده سنت و ها و آیین مردم آن سرزمین است.

طرح لباس

 

 

Related Posts

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
فهرست