علائم دیابت

علائم دیابت به چند شکل در بدن فرد بروز می کند و ممکن است برای هر فردی این علائم متفاوت باشد. اما علائم دیابت علائمی هستند که، شناخته شده می باشند و فرد می تواند با دیدن یکی از این علائم در بدن خود، به داشتن دیابت مشکوک شده و هر چه سریع تر به پزشک معالج مراجعه نماید. در این مقاله به معرفی علائم دیابت می پردازیم و قصد داریم شما را با این علائم آشنا نماییم.تکرر ادرار ، یکی از نشانه های بارز در افراد دیابتی است. زمانی که قند خون در بدن فرد بالا می رود، کلیه ها وطیفه دارند این قند اضافی را از بدن خارج کنند. به همین دلیل تکرر ادرار یکی از نشانه های مهم دیابت می باشد.

یکی دیگر از علائم دیابت در افراد، تشنگی بیش از حد است. این تشنگی بیش از حد، در پی تکرر ادرار به وجود می آید. زمانی که فرد تکرر ادرار پیدا می کند حجم زیادی از آب بدن خود را از دست می دهد، به همین علت دچار تشنگی مداوم می شود به طوری که حس می کند هر چه بیشتر آب می خورد، باز هم تشنگی وی برطرف نمی شود.

افرادی که دچار بیماری دیابت می شوند، ناخودآگاه میل به خوردن غذای بیشتری دارند. زیرا بدن نمی تواند قند را به انرژی تبدیل کرده، بنابراین احساس ضعف و گرسنگی می کند. و تا زمانی که مشکل دیابت در بدن فرد حل نشود با خوردن غذای بیشتر، احساس گرسنگی در فرد از بین نمی رود.

در افراد دیابتی، زخم ها و جراحات دیرتر از افراد سالم بهبود می یابد. زیرا با افزایش قند خون ، دیواره ی رگ ها ضخیم می شوند. بنابراین زمانی که قسمتی از بدن دجار زخم یا بریدگی می شود خون و اکسیژن کمتری به محل آسیب دیده می رسد و زخم دیرتر التیام می یابد. حتی در این حالت ممکن است زخم دچار عفونت شده و به دیگر قسمت های بدن نیز، سرایت کند.

عفونت های غیر طبیعی و بیش از حد معمول، خستگی زیاد و ضعف های عضلانی، کاهش وزن ناگهانی، بی حس بودن بدن، خارش های پوستی، ضعف در بینایی از علائم دیگر بالا رفتن قند خون است، که هر فردی با دیدن این علائم باید به پزشک مراجعه نموده و علت را جویا شود.

 

علائم دیابت

Related Posts

نتیجه‌ای پیدا نشد.
برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
keyboard_arrow_up