همه آنچه را که باید درباره مانتو فرم اداری بدانید

هر چیزی که راجع به مانتو فرم اداری نیاز هست که بدانید

مانتو فرم اداری یک مانتو رسمی و در حین حال بسیار زیبا و جذاب است که خانم های ایرانی از آن در محل کار خود مانند شرکت ها و ادارات، مؤسسات دولتی و خصوصی و.. استفاده می کنند.

ما در این مطلب خود می خواهیم با معرفی مانتو فرم اداری و ویژگی های بارز آن، یک انتخاب شیک و به روز را متناسب با اندامتان به شما معرفی کنیم. تنها کافی است ما را تا اتمام شدن این مطلب همراهی کنید.

درباره مانتو فرم اداری و ویژگی های بارز آن چه می دانید؟

به طور معمول تمامی خانم های کارمند و بانوانی که در محیط های رسمی خارج از خانه مشغول به کار و فعالیت هستند یک شیوه ای رسمی از لباس زنانه را که همان مانتو فرم اداری است استفاده می کنند. از آنجایی که همه ما میل ذاتی به مدرن بودن و شیک پوش بودن داریم و همواره دوست داریم با لباس های به روز در انواع مدل های زیبا و جذاب دیده شویم به همین خاطر شاید در همان برخورد اولی که نام مانتو فرم اداری به گوشتان می خورد تصورتان بر این باشد که این نوع لباس زنانه تنها به یک نوع مدل و طرح خاصی محدود می شود. اما اگر بدانید که این لباس اداری با مدل های متنوع و طرح های بسیار شیک خود فرو بسیار مناسب و ایده آلی را برای اندام و ظاهر شما به ارمغان می آورد در آن واحد نظرتان تغییر خواهد کرد. تنها کافی است مانتو اداری خود را درست انتخاب کنید تا بتوانید استایل رسمی بسیار زیبا و جذابی را برای خود داشته باشید. ما در این مطلب خود می خواهیم با معرفی مانتو فرم اداری و ویژگی های بارز آن، یک انتخاب شیک و به روز را متناسب با اندامتان به شما معرفی کنیم. تنها کافی است ما را تا اتمام شدن این مطلب همراهی کنید.

مانتو فرم اداری چیست؟

در رابطه با مانتو فرم اداری باید بگوییم که یک مانتو رسمی و در حین حال بسیار زیبا و جذاب است که خانم های ایرانی از آن در محل کار خود مانند شرکت ها و ادارات، مؤسسات دولتی و خصوصی و.. استفاده می کنند. این پوشش معمولا می تواند شامل مانتو، شلوار و پوشش سر که می تواند شامل مقنعه، روسری یا هد سر باشد. به جرات می توان گفت حضور در محل کار برای خانم ها همراه با پوششی آراسته و مانتو فرم اداری شیک می تواند تأثیرات فوق‌العاده خاص و منحصر به فردی را در سبک کار آن ها داشته باشد. فرقی ندارد چاق باشید یا کوتاه، لاغر باشید یا بلند و یا حتی اندامی خوش فرم و ایده آل داشته باشید یا به چاقی موضعی گرفتار شده باشید مانتو فرم اداری با مدل های متنوع خود از آن دسته لباس های سازگاری است که می تواند خود را با اندام شما وقف داده و آن را جذاب تر و متعادل تر از همیشه نشان دهد.

به طور کلی انتخاب لباس فرم اداری زنانه بر روی یکی از مهم ترین موضوعات مورد بحث بسیار مهم در محیط های کاری است که در آن خانم ها به عنوان یک کارمند در آن ظاهر می شوند. از سوی دیگر می توان گفت سرمایه گذاری برای این نوع پوشش یک تصمیم سخت و دشوار برای کارفرما است که یک تعهد مالی بزرگ را نیز از جانب وی طلب می کند. به همین علت است که در بسیاری از سازمان ها و شرکت های مختلف ایرانی همانند سایر نقاط جهان، یک گروه خاص برای طراحی مانتو فرم اداری کارکنان خانم وجود دارد تا با سواد بصری بالای خود، نسب به پیاده نمودن مدل های متنوع و طرح های گوناگون و مدرن با تأکید به قوانین جاری در کشور و همچنین سلایق و علایق کارکنان خود اقدام کنند. از آنجایی که این نوع لباس را مدیران شرکت ها و ارگان های مختلف برای تأثیرگذاری بیشتر استفاده می کنند و می خواهند پرسنلشان از شیک پوشی خاصی بهره مند شوند بنابراین مانتو فرم اداری به عنوان شیک ترین و جهانی ترین پوشش خانم ها در محل کار معرفی شده است.

ویژگی های مانتو فرم اداری مناسب
ویژگی ها و خصوصیات مانتو فرم اداری مناسب

درباره ویژگی ها و خصوصیات بارز مانتو فرم اداری مناسب چه می دانید؟

می توان گفت پوشیدن و استفاده از مانتو فرم اداری در محیط های کاری مختلف یک پدیده نو و جدید نیست. بلکه سالیان طولانی است که خانم های شاغل در محیط های کاری مختلف، از این پوشش به شیوه های خاص استفاده می کنند. در مورد این نوع پوشش زمانی که صحبت از مانتو اداری یا همان فرم اداری زنانه می شود اغلب تصویر اشخاص شیک پوش با لباس های یک دست، طراحی زیبا و شکیل و خوش فرم و خوش استایل در ذهنمان تداعی می شود که از آن برای بالا بردن پرستیژ کاری خود و نیز ایجاد روحیه شیک پوشی و جذاب بودن در محل کار استفاده می کنند. اما باید این نکته را بدانیم که هر مانتو اداری و لباس فرم اداری را نمی توان برای تمامی سازمان و شرکت ها استفاده کرد. به همین علت انواع مانتو اداری زنانه با طرح های گوناگون طراحی شده است که هر کدام دارای ویژگی ها و خصوصیات منحصر به فرد خود می باشند.

درباره خصوصیات و ویژگی های بارز مانتو فرم اداری باید گفت که ارگان های مختلف با توجه به اهداف سازمانی خود هر کدام از مدل های طراحی شده آن را برای پوشش کارکنان خود استفاده می کنند. به عنوان مقال: لباس اداری سازمان ارتش که در رده اولین لباس های اداری دنیا قرار گرفته است یک نوع لباس ویژه و مخصوص همین سازمان است که در هیچ یک از ارگان های دیگر به کار برده نمی شود. اغلب برای این دسته از لباس های اداری، رنگ تیره در نظر گرفته می شود که با رعایت تمامی اصول و استاندارد های قانونی، در اغلب سازمان ها به کار برده می شود. رنگ هایی نظیر: مشکی، سرمه ای، طوسی، قهوه ای و رنگ زغالی از جمله رنگ های به کار برده در مانتو اداری است.

البته موضوع انتخاب رنگ می تواند یک موضوع کاملاً نسبی باشد. زیرا بسیاری از سازمان ها می توانند بر اساس معیارها و رنگ سازمانی خود، نسبت به طراحی و تهیه مانتو فرم اداری کارکنان خود اقدام کنند. اما در اکثر مواقع برای اینکه پارچه های تیره کیفیت و ماندگاری بیشتری دارند و کثیف شده آن ها دیرتر معلوم می شود به همین خاطر این دسته از رنگ های مشخص شده برای انتخاب لباس فرم اداری مزیت فوق‌العاده ای است تا آن را با انواع اکسسوری های متنوع در سازمان هماهنگ کرد.

در ادامه نگاهی اجمالی می اندازیم به برخی دیگر این ویژگی ها:

 • مدل مانتو بر پایه طراحی کلی با تمامی استانداردهای به روز دنیا هم‌تراز است
 • از بهترین و مرغوب ترین جنس پارچه طراحی و دوخته شده است
 • این نوع لباس خارج از پوشش خود در بسیاری مکان های دیگر قابلیت کاربردی بسیاری دارد
 • نوع لباس فرم اداری می تواند یک سازمان را در برابر سازمان ها و شرکت های دیگر متفاوت جلوه دهد
 • طراحی و دوخت لباس فرم اداری با در نظر گرفتن شرایط اقلیمی کارکنان و پرسنل همراه است

چگونه بهترین مانتو فرم اداری انتخاب کنیم؟

بسیاری مواقع نیاز نیست در یک محیط کار به طور مستقیم با مشتریان و ارباب رجوع صحبت شود. زیرا اگر لباس فرم اداری یک شکل و یک دست برای پوشش کارکنان در سازمان استفاده شود که علاوه بر یک دست بودن و هم سو بودن رنگ و ظاهر آن با حرفه، لوگوی کسب و کار نیز در آن به کار گرفته شود به راحتی می توان از این طریق برند و حرفه خود را به تمامی مشتریان و کسانی که به یک شرکت مراجعه می کنند شناساند. این به معنای واقعی در انتخاب بهترین مانتو فرم اداری برای کارکنان زن در یک محیط شغلی نیز صدق می کند. به واقع می توان گفت انتخاب بهترین مانتو فرم اداری برای پرسنل یک سازمان، نه تنها وجه ای بسیار زیباتر و جذاب تر از یک نهاد و مشخصه های آن را در ذهن مشتریان به وجود می آورد بلکه با این کار صرفه نسبت به ارائه شخصیتی ماندگار و تأثیرگذار نیز می توان اقدام نمود.

اما باید گفت که شیک بودن در یک محیط کاری تنها با خرید مانتو فرم گران قیمت و طرح های عجیب و غریب امکان پذیر نمی شود. گاهی اوقات تنها با پوشیدن یک لباس فرم اداری ساده اما یکدست که با رعایت تمامی اصول و قوانین یک لباس کاری و اداری سازگار است می توان به آسانی شیک پوش بودن و متفاوت بودن را تجربه کرد. از آنجایی که یکسان سازی پوشش در محیط شغلی و محل کار به ویژه برای خانم ها، علاوه بر آن که باعث می شود خانم ها احساس راحتی در محیط شغلی خود داشته باشند به شیوه هایی شخصیت کاری آنان را نشان می دهد. به همین علت این امر موجبات گسترش استفاده از لباس های رسمی و اداری را برای کارکنان سازمان ها و شرکت ها فراهم آورده است.

درباره تأثیرات مانتو فرم اداری در سازمان ها چه می دانید؟

به طور کلی مانتو فرم اداری به عنوان یک تن پوش برای بانوان در سازمان ها و ارگان های مختلف معرفی شده است که برای حضور آن ها به عنوان یکی از کارکنان رسمی در محل کار، پوشیدن آن لازم و ضروری است. این پوشش که در انواع مدل های زیبا، شکیل با استایل زیبا و متفاوت دوخته می شود برای تمامی نهاد های دولتی کشور و حتی برخی سازمان های خصوصی وجه اجباری به خود گرفته است. عموماً طراحی و دوخت مانتو اداری بانوان همانند لباس فرم آقان نیز با در نظر گرفتن معیارهای مدیریت و همچنین المان های زیبایی شناختی سلیقه بانوان همراه است که توسط طراحانی شایسته و افراد با تجربه در این زمینه طراحی و دوخته می شود.

اما بحث با بیان این مطلب که مانتو فرم اداری چه تأثیراتی می تواند برای یک سازمان داشته باشد ادامه پیدا خواهد کرد. سؤال اینجا است در یک حرفه و کسب و کار، وجود پوشش یک دست و یک فرم مانند مانتو فرم اداری تا چه اندازه می تواند شرایط مطلوب و مثبتی ایجاد کند؟

در ابتدا لازم به گفتن است که استفاده از لباس فرم اداری که نمونه آن مانتو فرم اداری برای خانم ها می باشد به صورت یک شکل باعث می شود انرژی مثبت در محل کار و بین کارکنان مبادله شود. در کنار این موضوع، استفاده از مانتو فرم اداری می تواند مزیت های دیگری برای یک سازمان به همان داشته باشد. از آنجایی که خانم ها به خاطر داشتن حس علاقه مندی به تنوع احتمال دارد با لباس های گوناگون در روز در محیط کاری خود حضور پیدا کنند و این موضوع می تواند بهانه خوبی برای ایجاد بحث های مختلفی پیرامون لباس های جدید و متنوع باشد. به همین علت لباس فرم اداری می تواند به آسانی از پیش آمدن چنین بحث های حاشیه ای در سازمان ها و اماکن شغلی جلوگیری کند به مثابه آن که می تواند به راحتی موجبات از بین رفتن و حذف استرس و حواس پرتی پرسنل خانم و بالا بردن تمرکز آن ها را فراهم آورد.

موضوع مهم دیگری که می توان در رابطه با تأثیرات مانتو فرم اداری بیان کرد این است که با این نوع پوشش می توان به ایجاد یک فرهنگ سالم در حرفه و کسب و کار کمک نمود. در بسیاری از محیط های شغلی مشاهده گر تنوع پوشش بین کارکنان به ویژه پرسنل خانم می شویم که شاید در همان برخورد اول چیز چندان پر اهمیتی به نظر نرسد. اما خواسته یا ناخواسته این مسئله می تواند اختلافات طبقاتی از لحاظ اقتصادی را نشان داده و به مراتب زمینه را برای به وجود آوردن فاصله میان کارکنان یک شرکت فراهم کند. از سوی دیگر نیز باعث بروز اختلافات جزئی و کلی در فضای محیط کار شده و در پی آن روند کار را از حالت طبیعی و مناسب خود خارج می کند. اما استفاده از لباس فرم اداری مانع از بروز چنین مشکلاتی در هر حرفه و کسب و کاری می شود. موارد مهم دیگری برای نشان دادن تأثیرات مانتو اداری در یک سازمان وجود دارند. از جمله آنکه:

استفاده از مانتو فرم اداری به مثابه سایر لباس های فرم، حس برابری و کار کردن گروهی را نیز در خانم ها ایجاد می کند که در نتیجه آن، کارکنانی شادتر با ظاهری شیک تر در سازمان حاضر می شوند.

استفاده از مانتو اداری می تواند برای پرسنل خانم به عنوان یک ابزار برای معرفی حرفه و تبلیغات بازاریابی سودمند در مقایسه با دیگر روش های تبلیغات معرفی شود.

شاید بزرگ ترین منفعت و مزایای استفاده از لباس فرم اداری برای کارکنان یک سازمان به ویژه پرسنل خانم، ایجاد یک تصویر ذهنی فوق‌العاده ایده آل در مشتریان باشد. به واقع به طور ناخودآگاه این حس به مشتریان القا می شود تا با اعتماد و اطمینان خاطر بیشتری نسبت به خرید یک محصول یا خدمات اقدام نمایند.

بهترین جنس مانتو فرم اداری چیست؟
چه جنسی برای مانتو فرم اداری مناسب است؟

جنس مانتو فرم اداری چگونه باید باشد؟

انتخاب جنس لباس زنانه همواره یکی از دغدغه های ذهنی خانم ها به هنگام خرید لباس بوده و هست. مانتو فرم اداری نیز از این قاعده مستثنی نیست. به همین دلیل معمولاً برای این نوع لباس زنانه نیز انواع جنس های متفاوتی وجود دارد. از آنجایی که به طور حتم جنس لباس های که خانم ها برای مهمانی های مختلف استفاده می کنند با جنس مانتو فرم اداری کاملاً متفاوت است بنابراین به خاطر همین تفاوت، تنوع بسیاری در جنس پارچه ها وجود دارد و در کنار آن نیز انتخاب و خرید را برای خانم ها به مراتب دشوار تر کرده است. اگر بخواهیم چند نوع از جنس مانتو اداری برای استفاده به عنوان پوشش رسمی سازمان های مختلف را معرفی کنیم می توانیم جنس های: کتان، ساتن، ابریشم، ویسکوز، نخی، پلی استر، لاکرا، جین، چرم، نایلون، کرپ، پشم، ریون و… اشاره کنیم که هر یک از این جنس ها می توانند برای دوخت لباس فرم اداری در جهت استفاده در موقعیت های خاص بسیار مناسب باشند.

معرفی انواع مانتو فرم اداری

به طور کلی طراحی و دوخت انواع مانتو فرم اداری با به کارگیری به روزترین استانداردهای جهانی و اصول و قوانین دولتی در زیر سایه متخصصین و طراحان مجرب انجام می شود. می دانیم که پوشش و لباس فرم اداری با سایر پوشش های دیگر کاملاً متفاوت است و سازمان های مختلف از آن متناسب با فرهنگ سازمانی خود برای رسیدن به اهداف تعیین شده استفاده می کند. خوشبختانه انواع مانتو اداری برای پرسنل خانم در کشور تولید و عرضه شده است سازمان های مختلف به راحتی می توانند برای مدل های خاص یا طرح و نقشی که مد نظر دارند سفارشات خود را انجام دهند. به جرات می توان گفت هزینه ای که برای طراحی و دوخت این نوع لباس های زنانه به کار گرفته می شود در برابر ارزش های بهره وری و تبلیغاتی آن، بسیار ناچیز و مقرون به صرفه است. هرکدام از انواع مانتو اداری، همیشه متناسب با محیط شغلی که از آن استفاده می شود طراحی می گردد.

در تمام دنیا انواع مختلفی از مانتو فرم اداری وجود دارند که هر کدام متناسب با انواع سلیقه ها و ظاهر افراد به کار گرفته می شوند. طراحی و دوخت این نوع لباس ها به شیوه ای است کمک فوق‌العاده ای در جذب مشتری می کند. همچنین انواع مختلف این لباس ها متناسب با حرفه و شغل پرسنل در سازمان های گوناگون طراحی و عرضه می شود. از سوی دیگر انواع مختلف آن بسته به فصول مختلف با یکدیگر متفاوت می باشند.

به طور کلی انواع مانتو فرم اداری بر اساس:

 • رنگ مانتو
 • جنس مانتو
 • مدل مانتو

سایز مانتو با در نظر گرفتن اندازه های زیر طبقه بندی می شوند:

 • خانم های بلند قد
 • خانم های ریزه اندام و کوتاه قد
 • خانم های چاق و درشت اندام
  خانم هایی با شکم بزرگ
 • خانم هایی با سینه بزرگ
 • خانم هایی با سینه کوچک

بررسی نقاط قوت و ضعف مانتو فرم اداری

به طور عمده در دنیای مدرن امروزه که برند سازی حرف اول و آخر فروش و خدمات را می زند در نظر گرفتن یک کد ثابت و مشخص شده برای پوشش افراد یک مجموعه و سازمان، می تواند شرایط ایده آلی را برای هویت سازمان چه از لحاظ منابع انسانی، چه فیزیکی و چه محصولات و خدمات ارزشمند آن فراهم آورد. از آنجایی که مانتو فرم اداری برای بانوان ارتباط مستقیمی با مشتریان و مصرف کنندگان دارد بنابراین لازم است از سوی آن ها مورد تائید و قابل قبول باشد. از سوی دیگر همه ما می دانیم اگر خانم ها از سوی محل کار خود وادار به پوشیدن یک لباس خاص شوند که مورد علاقه آن ها نباشد این پوشش در دراز مدت برای آن ها خستگی های مفرط به بار خواهد آورد. به همین علت بسیاری از نهادهای دولتی و خصوصی خارج از کشور متوجه این خستگی شده و به کارکنان خود اعلام کرده اند یک روز را می توانند لباس آزاد بپوشند. در کشورمان ایران هنوز نمی دانیم سازمان های موجود در جامعه در چه شرایطی برای پذیرش و قبول این قانون قرار دارند.

از سوی دیگر در هر سازمان و ارگانی یک سری مسائل و مشکلات هستند که لازم است از سوی مدیریت و کارکنان ارشد به آن ها توجه ویژه ای نشان داده شود. از جمله آن ها این می باشد که در یک نهاد پرسنل خانم با پوشیدن مانتو اداری نیاز دارند در محل کار خود احساس پسندیده و خوشایندی داشته باشند و حقوق کارمندی آن ها تمام و کمال و با نظم و ایمنی بسیار بالا رعایت شود. از سوی دیگر هم این حرف منطقی است که مخاطبان و مشتریان تنوع را دوست دارند و با دین آن حس خوشایندی را دریافت می کنند اما در قبال آن نیز از سازمان این انتظار را دارند که کارها و عملیات مربوط به آن ها با نظم و طی یک سلسله مراتب پیش رود. به همین خاطر است که مانتو فرم اداری در جهت پیشبرد اهداف سازمانی، به یکی از پوشش های ضروری خانم ها مبدل شده است. تصور کنید در یک سازمانی پوشش پرسنل آن همانند مراجعان و مشتریان باشد. آیا در چنین شرایطی می توان با اعتماد درخواست خود را از کارکنان آن سازمان کرد؟

درباره رفع نقاط ضعف مانتو فرم اداری چه می دانید؟

درباره نقاط قوت مانتو فرم اداری گفتنی های بسیاری گفته شد. با تمامی این اوصاف و بیان نقاط ضعفی که دارد می توان گفت این نوع پوشش رسمی در عین اینکه یک فرم مشخص شده دارد، با ایجاد تنوع در مدل های آن می توان به آسانی مشکل خسته کننده بودن و یکنواختی آن را رفع کرده و چهارچوب مشخص و خشک شده آن را به یک چهارچوب متنوع و دوست داشتنی تبدیل کرد.

و در آخر می توان گفت طراحان و تولید کنندگان متخصص و مجرب انواع مدل های مانتو فرم اداری برای به وجود آوردن حس همگونی و مشابهت بین کارکنان سازمان و نیز ایجاد احساس غرور و افتخار از عضویت یک نهاد، طی سال های طولانی و فعالیت های پیاپی به طراحی و تولید لباس فرم اداری شیک و جذاب پرداخته اند. در راستای تمامی این تولیدات، طراحان توانمند توانسته اند به استانداردهای مطلوب دست یافته و رضایت و آرامش خاطر پرسنل و کارکنان را به نحو احسن جلب نمایند.

لباس فرم اداری, لباس فرم اداری بانوان, مانتو اداری, مانتو اداری آرافرم, مانتو فرم آرافرم, مانتو فرم اداری, مانتو فرم شیک

Related Posts

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
keyboard_arrow_up